Skocz do zawartości

Komputer do gier w cenie do 1400zł


Xuvian

Recommended Posts

Witam, na przyszłym komputerze chciałbym grać w nowe gry i oto zestaw (do 1400 zł), który pomogli mi złożyć. Co o nim myślicie?

Procesor:AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3

Płyta główna:MSI 870-C45 /AMD870/

Pamięć RAM:Geil 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Value

Karta graficzna:Vertex3D Radeon HD5770 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI

Zasilacz:Chieftec 400W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wyrzuć procesor i wstaw coś x2, a za zaoszczędzoną kasę kup lepszą grafikę jak ma być to komputer do gier.

Mój zestaw:

Razem 1441zł bez przesyłek, a wygląda dużo lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Bez sensu jest chyba brać procka o takim niskim taktowaniu do tak dobrej karty, grafika nie wykorzysta 100 % swoich możliwości ;] Z resztą 4 rdzenie w najnowszych produkcjach są/będą potrzebne, przykładem może być cudowny Battlefield 3 który się niedługo ukarze. Co do płyty zgadzam się, że Gigabyte jest lepszym wyborem. Pamięci na początek wystarczy jedna kość 4 GB, zawsze można sobie później dokupić drugą identyczną. Co do grafiki to nie jestem obecnie w temacie najnowszych kart., ale ważne, żeby była w pełni zgodna z najnowszymi standardami, no i najlepiej firmy Gigabyte lub Asus :) Zasilacz 500 W Chieftec'a powinien sobie poradzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Bez sensu jest chyba brać procka o takim niskim taktowaniu do tak dobrej karty, grafika nie wykorzysta 100 % swoich możliwości ;] Z resztą 4 rdzenie w najnowszych produkcjach są/będą potrzebne, przykładem może być cudowny Battlefield 3 który się niedługo ukarze. Co do płyty zgadzam się, że Gigabyte jest lepszym wyborem. Pamięci na początek wystarczy jedna kość 4 GB, zawsze można sobie później dokupić drugą identyczną. Co do grafiki to nie jestem obecnie w temacie najnowszych kart., ale ważne, żeby była w pełni zgodna z najnowszymi standardami, no i najlepiej firmy Gigabyte lub Asus :) Zasilacz 500 W Chieftec'a powinien sobie poradzić ;)

Dwa rdzenie - bez problemu wyrobi.

Gigabyte - mogę się kłócić, ASUSy też dają radę.

Co do grafiki - nie wpadajmy w jakiejś fanbojskie manie - jak dla mnie równie dobre są grafiki firm należących do grupy Power Color, MSI (system chłodzenia Cyclone - miodzio!) oraz Palit (low cost wśród potężnych). Wszystkie są wydajne i fajne, a troszkę już ich przerobiłem więc wiem co i jak :)

Duża ilość RAMu - brawo! Zmieniajmy te nawyki i nie oszczędzajmy na ilości pamięci RAM. Ja sam targetuje w ilość początkową 8/16 GB. Zobaczymy jak to wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A ja powiem tak, podzielając tu wasze wypowiedzi. Obecnie najlepszym wariantem dla niestrudzonych maniaków mocy i możliwości zapewnienia sobie większej wydajności są procesory dwurdzeniowe. Cała reszta wszelkiej maści to 4-rdzeniowe pierdoły, które i tak na razie dużo nie zdziałają oprócz platform do pracy. Wspomniane było o BF3 - a powiedz mi dlaczego wszystkie gry nie korzystają z 4 rdzeni (nawet nowe)? Bo w prostej zasadzie wszystkie gry, które działają z Windows XP są optymalizowane po 2 rdzenie. Większość z nich jest napisana na 32-bitowe systemy. Więc reasumując 4 rdzenie i więcej niż 4GB RAM to obecnie wydatek wyłącznie dla osób, które bawią się w projekty graficzne, obróbkę filmów czy nawet przetwarzanie równoległe - tam nigdy mocy za wiele. Gry jeszcze przez 2 - 3 lata do czasu bezsprzecznego upadku Windowsa XP będą optymalizowane pod 2 rdzenie i max 2 GB (architektura aplikacji tyle po prostu wymaga i jest to max). Tutaj tylko liczy się naprawdę szybkość, a nie ilość.

Możemy więc postawić na to, że:

1. Wysoko taktowany 2-rdzeniowy procesor (Core i3, Phenom II X2 oraz stara seria E8xxx od intela - wbrew pozorom z dobrą kartą dogania Core i7).

2. Odpowiednia płyta aby ten procesor dobrze pogonić i mieć stabilność działania.

3. Szybka pamięć RAM - wbrew pozorom szybkość pamięci ma tak samo duże znaczenie jak jej ilość.

4. Karta graficzna - odpowiednio dobrana i w rozsądnej cenie pozwoli osiągnąć pełnię swoich możliwości.

5. Szybki dysk twardy - w dobie obecnych czasów często o tym zapominamy

6. Stabilny, ale nie za kosmiczne pieniądze zasilacz - wszystko musi mieć swoje granice.

7. Przewiewna obudowa - ażeby ten komputer nie buczał, huczał i problemów ze stabilnością nie sprawiał.

Tak więc do rzeczy:

2 platformy, dwa rodzaje. (w nawiasach platforma Intel)

1. AMD Phenom II X2 555-560 (Intel Core i3-540 lub Core i3 Sandy Bridge 2300)

2. ASRock 870 i-cafe (ASUS na p55 możliwie najtańszy lub na p67)

3. 2-4GB RAM DDR3 1600MHz

4. Radeon HD6850-6870 lub GF GTX460 1GB/768MB lub GTX560 (bez Ti)

5. Samsung SpinPoint F3 500GB lub F4 320 (znacząco szybszy mimo mniejszej pojemności)

6. Corsair CX430, Fortron 450GHN lub OCZ SXS 2 500W

7. Cooler Master Elite 3xx albo Silentium PC Brutus 310

Tak widzi się moja wizja taniego i wydajnego komputera, który po zaaplikowaniu lepszego chłodzenia na CPU daje duże możliwości podniesienia mocy (niestety nowe Sandy Bridge ta metoda nie obowiązuje gdy nie kupimy wersji z odblokowanym mnożnikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Bluźnisz wodzu :) Propagujesz 2 jajka jako "the best", a tymczasem zapominasz, że XP formalnie nie jest już dostępny. Większość producentów się z niego wycofała, także bądźmy szczerzy nie zwracajmy na niego uwagi. W pracy mam to nieszczęście, że czasami zdarza mi się poprawiać ten system i przyznam szczerze, że w 3 na 4 przypadki leci format albo naprawa z płytki - po prostu po tylu godzinach z WIndows 7 i z Linuksem wiem, że XP za cholerę nie jest userfriendly, dlatego w zupełności go pomijam podczas rozmyślań. A BF 3 to koniecznie Direct X 10.1, a nawet 11 dla pełni efektów.

A jeżeli chcesz zestaw dobry, to weź to co podał Poltax, tyle tylko, że z płytą główną ASUSa i grafiką GTX560.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A wcale ci powiem, że ten ASRock nie jest gorszy od ASUS'a. Został rakordzistą tanich płyt z osiąganiem wysokiej fsb/htt - szczęśliwcy wykręcają 290 - 305, a w niektórych egzemplarzach nawet 320MHz !!! Ma radiatory na sekcji i 4 mocne fazy (kiedyś znany overclocker to udowodnił - 4 mocne fazy pozwolą wyżyłować procesor do jego granic). oraz bardzo dobre chłodzenie. Gwoli jasności - ASRock to tańsza marka ASUS'a (ta druga firma ma w niej swoje udziały) i stąd właśnie się biorą tak znakomite perełki jak ta płyta.

PS. Przeczytaj sobie o ASRock P55 Extreme 6 - Zmiata jakością nawet ASUS'y serii Formula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja nie kupować ASUSa przy dużym nakładzie finansowym :)

Oczywiście, że AsRock to tańsza alternatywa w płytach głównych. ASUS nabył w nim udziały, ale nie pompuje dużej ilości kasy w tą markę. Zresztą jedna seria płyt głównych dla mas nie jest jakoś szczególnie przekonująca.

Wracając jednak do tematu: moja propozycja komputera do 1400 złotych (ceny na bazie gral.pl, możesz szukać alternatyw na allegro):

AMD Phenom II X2 555 BOX (3.2GHz, Dual Core, 7MB[1+6], 80W, AM3) Black Edition

Asus M4A78LT-M LE AMD 760G, DDR3, SATA2, RAID, GBLAN, mATX, AM3

DDR3 4GB 1333MHz A-Data Gaming (2x2GB, DualDDR, CL9)

Samsung 500 GB, HD502HJ SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F3

Radeon HD5770 Gigabyte 1024MB GDDR5, HDMI, 2xDVI, PCI-E

ModeCom Debut 8300 Black (bez zasilacza)

400W Chieftec BPS-400S Nitro Series (Fan 120mm)

Oszczędności możesz uzyskać poprzez zastąpienie pamięci RAM w układzie 2x2GB jedną kostką 4 GB (w przyszłości łatwiej rozbudujesz ilość pamięci) oraz zmniejszysz moc całkowitą zasilacza na 350 W (u mnie w pracy na słabszej marce chodzi 7800 GT wymagająca dodatkowego zasilania 6 PIN).

W moim odczuciu jednak zestaw zaproponowany przez Ralliarta jest best of the best :) Ale zrobisz tak jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...