Skocz do zawartości

Jak się nie nadziać wybierając bank


Ralliart

Recommended Posts

Jak wiecie od jakiegoś czasu PKO reklamuje się intensywnie kładąc nacisk na 0zł za masę usług. Niby pięknie, ale jest mały haczyk - dziś wszedłem na stronę ich oferty z reklamy jaka pojawiła się na forum. Po pobieżnej lekturze ogarnęła mnie ogólna wesołość. A oto dlaczego:

TAK WIELE ZA TAK NIEWIELE

0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie

0 zł miesięcznie za kartę debetową do konta

0 zł za krajowe przelewy przez Internet, telefon lub w oddziale, także do innych banków

0 zł za zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty

0 zł za usługi bankowości elektronicznej (iPKO)

I to wszystko płacąc zaledwie 15 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku.

Ilość zer godna pochwały, ale to 15zł miesięcznie za prowadzenie konta prowadzi do WTF? Mój bank w zeszły miesiącu dopisał mi do rachunku 4zł na czysto, pomimo dwóch opłat. A ta oferta to istny killer... Już wiem skąd będzie kasa na pensję dla Majewskiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

PKO to cholerne oszustwo. Najgorzej wychodzą na tym studenci, którzy zakładają konta studenckie i bulą ogromną kasę za prowadzenie. Szukam alternatywy, ale konto muszę utrzymywać bo będę brał kredyt studencki - u niech w banku.

Coraz cenniejsze są mniej popularne banki, które oferują mniej, ale dokładnie to co mówią - jak oprocentowane i prowadzenie rachunku za darmo, to jest tak jak napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Lepiej się nie przyznawaj, że klikałeś w reklamy na forum, bo to niezgodne z regulaminem reklam google, chyba że reklama nie była z google.

A co do samego marketingu, niestety takie chwyty stosuja nie tylko banki, zawsze trzeba dokładnie czytać oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W który miejscu coś pominąłem? Kto gdzieś klikał?

No i wracając do PKO - opcja może i jest, ale czy ja mam wrażenie, że oni nie obsługują transakcji popołudniowych? Bo kurczę kiedyś po 16 zawisły mi pieniądze podczas "Płacę z Allegro" i nie wiem kogo winić - kulawą usługę Allegro czy iPKO.

Weźmy jeszcze pod uwagę jedno - najeżdżamy na PKO, a to chyba jeden z pierwszych banków, które w kraju postawiły sieć bankomatów.Wydaje mi się, że taka bogata historia upoważnia ich do pewnych "chwytów" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale tak jest zawsze! I to jest w granicach dopuszczalnych zasad, bo jest to napisane drobnym druczkiem, którego prawie co nie widać, zwłaszcza na dużej rozdzielczości ;)

PKO jest przegiętym bankiem i są od niego lepsi, ale...czy Ci lepsi też są fair? ;) Chyba tylko SKOKi są pewne obecnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...