Skocz do zawartości

Nie mogę zainstalować sterowników do pada.


damianios

Recommended Posts

Siema, kiedyś po zakupie pada normalnie instalowałem sterowniki z płytki i pad normalnie działał. Potem przestałem go używać, przez jakieś 4 miesiące odpoczywał sobie w szufladzie. Kilka dni temu chciałem sobie pograć na nim, i zdziwiłem się bo nie było zainstalowanych sterowników do pada i pad nie działał. Pomyślałem że coś po prostu się zrombało, więc podłączyłem pada, włożyłem płytkę ze sterownikami i instaluje. Na początku wyskakuje taki komunikat "Please make sure that you have installed the DirectX 7.0 or above before instaling the driver" (dziwne bo przecież mam zainstalowanego Directa 9) Dobra klikam OK, i kolejny komunikat "The driver is already existed! YES to reinstallthe drive, NO to remove the driver." i są dwa przyciski Tak i Nie. Reinstalacja nie pomaga, pad nie pojawia się na liście kontrolerów gier, a kiedyś tam był. Kiedyś nie wyskakiwał żaden komunikat.

Nie pomaga ściągnięcie sterowników z strony producenta, taki sam problem jak z tymi z płytki.

Mój pad to Vakoss GP-3321

Proszę o pomoc, jak zainstalować tego pada żeby działał jak dawniej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Odłącz pada, a następnie:

- Uruchom linię komend

- wpisz set devmgr_show_nonpresent_devices=1, zatwierdź enterem

- uruchom managera urządzeń start devmgmt.msc

- z menu widok wybierz pokaż ukryte urządzenia

- usuń kontroler

a jak uruchomić tą linię komend? i gdzie jest menadżer urządzeń? czy chodzi o zwykły menadżer zadan? menadżer urządzeń znalazłem

Edytowane przez damianios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

po wpisaniu set devmgr_show_nonpresent_devices=1 w uruchom, wyskakuje błąd System Windows nie może odnaleźć pliku ,,set". Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie. Aby wyszukać pliki, kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Wyszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...