Skocz do zawartości

Cała prawda o formatowaniu baterii.


MisterAdam

Recommended Posts

Dobra, zacznę tak. Przeczytałem już tyle for na temat formatowania baterii, że już mnie oczy bolą. Jedni mówią, że baterię Li-Ion trzeba ładować 10 godzin (zostawić na noc) i rozładować do końca i powtórzyć to 3 razy a inni mówią, że baterie te nie mają efektu pamięci więc rozładowywanie ich do końca tylko je psuje zamiast polepszyć i po wyjęciu nowej baterii z folii włożyć do telefonu i normalnie korzystać. Wiem, że na tym forum są ludzie mądrzy więc niech to oni wypowiedzą się w tym temacie. Nie chcę zepsuć nowiutkiej oryginalnej baterii Nokii dołączonej do zestawu. Mój telefon to Nokia N95 8GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Miałem już kilka tel., próbowałem różnych opcji, ale doszedłem do wniosku, że wystarczy po zakupie tel. włożyć baterie i normalnie korzystać. Jest tylko jedno ale, bynajmniej na moim htc to zauważyłem, że oprogramowanie tel. na pocz. jak jest nowy nie jest w stanie określić ile akumulator może nagromadzić ładunku, i to, że telefon pokazuje, że jest rozładowany wcale nie oznacza, że tak jest na prawdę, tzn. wina leży po stronie softu a nie akumulatora. Dlatego ja osobiście zalecam ładowanie telefonu, zawsze przed położeniem się wieczorem do łózka, rano dołączasz i masz pewność, że jest na maks, naładowana, A w miarę kolejnych ładowań jej wydajność na pewno wzrośnie, bo system "nauczy" się z niej korzystać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Przede wszystkim...NIE FORMATOWANIE TYLKO F O R M O W A N I E!!!. I tak to prawda nie trzeba się bawić w jakieś tam ładowania i rozładowywania. Tak jak pisał QumcH to soft ma się nauczyć ile ma pojemności bateria (niejako właśnie przez łądowania i rozładowywania :) ) Pytanie jest tylko czy chcesz na szybko czy nie. Przeważnie w instrukcji jest właśnie informacja o 3-krotnym naładowaniu i rozładowaniu w celu szybkiego "nauczeniu" softu pojemności po czym kolejne ładowania nie powinny trwać dłużej niż jest potrzebne. Dopiero ten zabieg może wydłużyć żywotność takiej baterii ale nie oszukujmy się... ile czasu zyska taka bateria więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...