Skocz do zawartości

Petycja o zmniejszenie lagów


Przem0l

Recommended Posts

http://forum.nexoneu...=posts&t=392016

Postanowiłem udzielić się w "tej ichnej" społeczności rzucając dobry pomysł. A pomysł MUSI być dobry, bo "a" jest mój ^^, "b" zwiększy frajdę z gry.

Tak się składa, że laggerzy psują przyjemność z grania samą swoją obecnością. Na dobrą sprawę nic nie muszą robić - wystarczy, że wejdą do waszego pokoju i gra zaczyna haczyć, ludzie się teleportować a wasze strzały będą wszystkich omijać. Oczywiście "magicznie". Do tego dochodzą niewyjaśnione zgony podczas ucieczki za ścianę... wam wydaje się, że się schowaliście ale lagger na swoim zlaggowanym złomie jeszcze was widzi na linii strzału więc łupie ile może. Więc umieracie na jego komputerze co jest skrupulatnie pakowane w paczuszki i wysyłane do nexona, który wysyła do waszych Core i7 bezpośrednio wpiętych do ATM informacje o waszej niechlubnej śmierci. W tym czasie schowaliście się za ścianą, przeładowaliście, obiegacie mapę dookoła i już prawie robicie mu plecy... i oglądacie swoje zwłoki z perspektywy trzeciej osoby. WTF? Lagger :P.

Moją ideą jest podzielenie kanałów (channel) na serwerach pod kątem pinga. Żeby małe dziewczynki się nie gubiły można by nazwy tych kanałów zaznaczyć różnymi kolorami:

zielone (1-4): ping < 50 ms

żółte (5-7): ping 50 -100 ms

czerwone (8-10): ping > 100 ms.

Powiedzmy, że wbiłem się na kanał 2 i ktoś odpalił film/torrenty, przez co mój ping wynosi średnio 70. Po kilku sekundach serwer powinien wyrzucić cie nie tylko z roomu ale i z kanału. Po co mają wszyscy cierpieć.

Skąd się biorą lagi w dzisiejszych czasach? Przypomnę, że mamy dość szybkie kompy a i oferty ISPów przekraczają już 100 Mbit/s.

Odpowiedzi na to pytanie jest wiele, oto najbardziej typowe:

- rodzice kupili mi w markecie komputer "Vista Ready"... resztę możecie sobie sami dopowiedzieć;

- stary komp;

- wolne łącze;

- znośne łącze ALE chodzą torrenty i na drugim kompie siostra/brat ogląda film przez neta. I oczywiście u niej/niego chodzą torrenty;

- gracze z Ameryki Południowej oraz z podobnych miejsc.

To wystarczy żeby ping nie był zbyt zachwycający i w konsekwencji żeby psuć radość z gry.

Pod tym adresem http://forum.nexoneu...=posts&t=392016 jest moja petycja. Jak widać oddźwięk wśród społeczności jest pozytywny. Co i kiedy zrobi nexon... no cóż. Nawet jeśli za rok coś zmieni to i tak będzie sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dziś postanowiłem sobie zainstalować CA w zasadzie, żeby sprawdzić jedną rzecz, dźwięk. Bo w zasadzie odkąd mam xonara to nie grałem w CA, a ty Przemol strasznie zachwalałeś jakość dźwięku. Więc postanowiłem to sprawdzić.

No i wcale tak nie zachwyca, akurat w ten weekend można było sobie pograć w Black Ops na Steam, i różnica w jakośći dźwięku jest kolosalna. Tu te strzały brzmią podobnie do siebie a lokalizacja dźwięku nie jest tak dobra jak w CoD:BO.

Co do samych lagów to faktycznie nie jest najlepiej, generalnie źle mi się grało w tą grę, jutro pewnie poleci z dysku. Pograłem z 30 minut i mam dosyć, w BO grałem przez 2 h, pewnie też by mi się znudził w końcu, ale jednak różnica poziomu jest, widać kto kogo naśladuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co do jakiejś kosmicznej jakości dźwięku Micz ... to ja miałem na myśli przejście z integry + syfnych słuchawek na xonara + soniacze za ok 600 zl. I wtedy jest różnica ^^.

A jeśli chodzi o samo to co sobą reprezentuje CA pod kątem dźwięku.. gram jeszcze w Bad Company 2 i rozumiem doskonale, że jeśli chodzi o dźwięk (i kilka innych spraw) to "CA suxxx" :).

@Rogal - chyba jednak oleję te ak74m.. fajne dość ale zbyt kusiłoby mnie to do pewnej rzeczy, za którą jest banik ^^. Wolę kupić renewale do MP7 Mod Steel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...