Skocz do zawartości

Windows 7 ciągle się zacina ;/


Recommended Posts

też stery mam wszystkie i do tego każdy sterownik urządzenia próbowałem aktualizować przez manager urządzeń. Parę się nawet zaktualizowało, ale na zacinanie się w żaden sposób to nie wpłynęło.

Jeśli chodzi o Linuksa to nie chciałbym się na niego przesiadać nawet mając pewność, że wtedy problemu ustąpią. Przyzwyczaiłem się do Win i dobrze mi z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No to mamy klops. A czy wasze OS-y są zaktualizowane do najnowszej możliwej wersji?

Generalnie w przypadku jakichkolwiek problemów z zacinaniem najczęściej radzimy spróbować z innym zasilaczem - w przypadku komputerów stacjonarnych może to pomóc, bo czasami okazuje się, że to właśnie brak odpowiedniego zasilania powoduje problemy.

@modessef1 - mógłbyś wyciągnąć dysk z komputera i podłączyć go u jakiegoś znajomego? W ten sposób wykluczylibyśmy błędy os-u i dysku. (pozostałyby sterowniki i hardware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

touchpad mam zawsze wyłączony więc nie wiem;/. Ale myszka na ogólnie jest sprawna. Tak się dzieje tylko w przypadku tego dziwnego zdarzenia kiedy wywala mi internet i nie wykrywa żadnej dostępnej sieci. Po restarcie jest już ok. Dodam, że normalnie u mnie jest non stop z 10 sieci więc nagle jaky karta wifi przestaje działać i myszka świruje.

dziś od 3 w nocy do 16 popołudniu mój dysk znajdował się w innym kompie. Gdy wróciłem z pracy komp nadal pracował. Po chwili przełożyłem dysk do swojego kompa i po 20 minutach... zaciął się:)

Owszem i na moim kompie potrafi pracować bez zacięcia się czasami 1, 1.5 dnia. Także jak będę znów miał możliwość podpięcia go pod inny laptop to ponowię test. Ale wydaje mi się, że można twierdzić czy dysk i system są nie winne po tym teście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Próbowałem rozebrać laptopa by obejrzeć płytę główną czy nie mam na niej jakiś widocznych oznak nieprawidłowości. Próbowałem zdjąć tył obudowy, ale jak się potem okazało żeby go "odczepić" muszę też zdjąć klawiaturę i pod nią coś odkręcić;/

Żeby było śmieszniej w tym laptopie, aby wymienić pastę pod chipsetem i grafiką należy właśnie zdjąć tył obudowy co wiążę się z rozbiórką całego laptopa;/ Samo odkręcenie klapki z tyłu umożliwia tylko wymianę pasty pod procem co dziś zrobiłem.

Udało mi się też znaleźć 2 luźne kabelki, ale one chyba są od bluetootha, którego nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czyli w dalszym ciągu się wiesza? W sumie szkoda, że nie możesz go oddać na gwarancję, bo oni by pewnie definitywnie rozwiązali problem.

Co do rozbierania laptopa, to w większej ilości sprzętu jest tak, że pod tylną klapą jest niewiele części, a cały dostęp zyskujesz tylko odkręcając klawiaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Przez moment zastanawiałem się nad kwestią zgodności sprzętu i systemu - czy aby na pewno wszystko ma prawo być obsługiwane przez Windowsa 7. Może sprawdź na jakimś XP, skoro na Linuksie działa to na XP też będzie.

Odnośnie samego problemu - zastanawiam się nad samym działaniem RAMu. Ale tego nie sprawdzisz nigdzie indziej niż poza serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Przez moment zastanawiałem się nad kwestią zgodności sprzętu i systemu - czy aby na pewno wszystko ma prawo być obsługiwane przez Windowsa 7. Może sprawdź na jakimś XP, skoro na Linuksie działa to na XP też będzie.

Odnośnie samego problemu - zastanawiam się nad samym działaniem RAMu. Ale tego nie sprawdzisz nigdzie indziej niż poza serwisem.

ja prywatnie na XP mialem gorzej niz na siodemce;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Skoro komp zacina się podczas padu sieci, to może odświeżanie interfejsu sieciowego ma tu coś.. próbowałeś może odłączać sieć i wtedy wymuszać odnowienie dzierżawy z dhcp albo wyłączałeś sieciówkę i podnosiłeś ją na nowo?

Może po prostu sterownik od sieciówki jest jakiś ciulowy, poszukaj innego (niekoniecznie nowszego, to jest jak ze sterami do grafy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 months later...
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...