Skocz do zawartości

HP czy Pacard Bell ?


mazibyk

Recommended Posts

Witam!

Poszukuję laptopa firmy HP (dlatego iż będę miał możliwość zakupienia go ze zniżką) w cenie 2000-3000 zł (w zależności od tego czy droższy model faktycznie będzie dawał dużo więcej jakości, jeśli nie wiadomo-wolę tańszy)

Zależy mi na:

- sprawnym działaniu kilku programów do gry w pokera (pokerroomów) naraz, bez lagów zacinania i przy okazji, działające też gg, coś do odtwarzania muzyki i internet

- oglądanie meczów on-line w systemie p2p w jak najlepszej jakości, również bez zacinania

- żeby wszystko się ściągało z neta w pełni wykorzystując jego prędkość (25Mb)

- co do gier to generalnie nie gram, ale fajnie by było jakby jakaś nowa fifka w miarę sprawnie działała jakby mnie podkusiło ale to nie wymóg :P

- aby filmiki odtwarzane z youtube itp. działały w jak najlepszej jakości najlepiej HD, bez zacinania

- ogólnie do oglądania ściągniętych filmów w jak najlepszej jakości

- przy otworzeniu kilkunastu zakładek, żeby net/komp nie zwalniał/zacinał ;]

- posiadanie wifi, fajnie też jakby miał wbudowany Bluetooth, ale jeśli nie ma takiej opcji to przeżyję

Dodam też, że generalnie planuje podłączać lapa do monitora w domu, więc myślę ze 15 cali to max, po prostu chcę mieć opcje, że w razie co mogę kompa wziąć ze sobą i żeby nie ważył tonę

Kumpel mówił mi też o tym, że warto by inwestować w LED bo bateria dużo dłużej trzyma a przecież to ma być główna cecha laptopa też, żeby móc z niego korzystać jak najdłużej bez podłączenia do ładowania Zalecał też matryce matową, ponoć błyszcząca w słoneczne dni daje się we znaki ;D zgadzacie się z tymi radami?

Jeśli nie potraficie mi wskazać konkretnego modelu to na czym powinienem się skupiać szukając? jakie parametry minimalne powinienem zakładać? Jestem trochę laikiem w tych sprawach, dlatego starałem się wytłumaczyć przeznaczenie jak najdokładniej, przepraszam jeśli zbyt długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Szkoda, że masz zniżkę tylko na HP. Za tą cenę śmiało mógłbyś znaleźć dobrego ASUSa, który wciąga większość tych HPkó nosem ;) Patrzyłem w allegro, także w oczy rzucił mi się ten:

http://allegro.pl/hp-probook-4720s-i3-380m-3gb-winxp-320-ati6370-i1644691907.html

Większość twoich wymagań spełnia seria ProBook. Założyłem, że musi mieć co najmniej 2 GB RAM, procesor minimum 2 rdzenie, do tego jakaś przyzwoita grafika niezintegrowana (wymóg jeżeli chcesz potem w coś zagrać; btw FIFA sucks ;) ).

Tak jak pisałem na początku - ASUS miałby za tą kasę lepsze kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A ja poleciłbym:

http://www.x-kom.pl/p/61265-notebook-laptop-13,3-asus-u31jg-rx036x-6-i5-460m-6144-500-7pro64.html

Core i5, 6 Gb ram, GeForce 415, 1,8kg wagi, 13,3" Led, 500Gb dysk twardy, wyjście HDMI, Bateria 5800mAh (10 godzin pracy w trybie z wyłączona kartą grafiki), Sieć bezprzewodowa N, karta sieciowa 1GB/s.

Sam na niego zbieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

rogal - dzięki za propozycję, ale 17-stka trochę za duża ( przede wszystkim za ciężka ;D ) wolalbym coś w okolicach 15 "...

ralliart- tak jak pisałem na razie chciałbym się skupić na HP, ponieważ jak pisałem prawdopodobnie będę mógł liczyć na zniżkę, jeśli okaże się ona zbyt mała wezmę pod uwagę Twoja propozycję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dołączam się do "życzeń" kolegów: czemu HP?

Tydzień temu kupiłem i nieco pobawiłem się jednym lapkiem i jednym netbookiem: Toshibą Satelite Pro L670, za mniej niż 2k brutto było Win7 Pro 64bit, Core i5 2.53, 8 GB DDR3, 640 GB dysk, 17 cali monitorek, Radeon 5650 z 1 GB i waga... piórkowa. Nie to co Lenovo U260, które jest droższe, mniejsze, cięższe i słabsze we wszystkim. Ale za to wejdzie do małego plecaka ^^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...