Skocz do zawartości

PEACOCK Poltax Mod cd.


Poltax

Recommended Posts

Witam was ponownie. Mam duży update do wniesienia, gdyż trochę czasu nie pisałem, a pewna część mojego projektu już poszła do przodu.

Przedstawię to na fotach. Jednym słowem wiele zdjęć i trochę opisu.

Zaczęło się od tego, że otrzymałem zasilacz OCZ SXS 500W, w którym po dogłębnym przeglądzie wysiadł włącznik - ot tak po prostu.

Tutaj włącznik z zarobionymi końcówkami:

Dołączona grafika

Nowy włącznik...

Dołączona grafika

... i porównanie ze starym :)

Dołączona grafika

A tak prezentuje się obecnie

Dołączona grafika

Kolejna sprawa to sprzęt jaki do mnie wpadł razem z zasilaczem:

ASUS P5B + Intel P4 506 selekt 2,66GHz @ 4,8GHz na Pentagram 120AlCu Karakorum.

MSI K8-Neo4 Platinum

2 x ASRock na SIS'ie

ASUS na nForce 720D

Dołączona grafika

A tutaj platforma w akcji:

ASUS P5B + Intel P4 506

1GB RAM DDR2 667MHz

GF PCX5750

OCZ SXS 500W

Dołączona grafika

Na koniec dodam parę zdjęć z prac nad obudową, która czeka na dremla, bo w jednym miejscu niczym nie dojdę :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nowa siateczka na front i boki

Dołączona grafika

nacinanie otworów i wiercenie na mocowanie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zastanawiam się nad wentylatorami i pójdą chyba Scythe S-Flex 140mm z mocowaniem na 120mm, a to ważne bo flexem to nie cięcie i otwory trochu za duże wyszły a tymi wentylami zakryje. Będą filtry przeciwkurzowe z metalu oraz grille. Zamówiłem już Thermalright Ultima 90i ponieważ większe schładzacze nie wchodzą (14cm szerokości od procka do boku budy - TR Ultima ma 13.9 :D).

To tyle. W razie co pytać. Chętnie odpowiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czekam na całość - poważnie ;) Skąd tyle gratów motasz?

Co do chłodzenia procesora - wszystkie komputery które nie wymagają dużej mocy nam na takim chodzą. Ale efekt nie jest fajny, może dlatego że ta obudowa mATX Chiefteca co większość ją ma jest mało przewiewna. My musimy dokładać najtańsze coolery zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Drogie to na pewno' date=' ale czy aż tak wydajne. Nie lepiej było Scythe Ninja? Aktywne i dużo sprawniejsze.[/quote']

To ma tylko wyglądać ;) Dobrze się sprawdza do komputerów w biurze, albo do takich które przez większość czasu pracują w "idlu". Zastanawiam się czy taka opcja nie byłaby najlepsza np. do komputera stacjonarnego który stoi w szafie i spełnia rolę routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Drogie to na pewno, ale czy aż tak wydajne. Nie lepiej było Scythe Ninja? Aktywne i dużo sprawniejsze.

Ralliart wybór TR Ultimy uzasadniony był ilością miejsca jaką dysponuje owa obudowa. Od procesora do bocznej ściany 14,2cm - Ultima ma 13,9cm. Jak widać jest na styk. Zamówiłem już komplet zapinek na drugą 92milimetrówkę. Zobaczymy jak to będzie.

Co do gratów :) Nie chciej zobaczyć co robi się po drugiej stronie :D

Teraz tak, co ma być jeszcze:

1. 4x Gelid 92mm bez UV

2. 4x Scythe S-Flex 140mm montowany na 120mm

3. Scythe Kaze PRO 5,25 cala ze sterowaniem na 6 wentyli + gdy nie wystarczy to osobny power adjust

4. Scythe Himuro na HDD

5. Lian Li panel z USB, eSATA, FireWire, Audio i włącznikami Power oraz Reset.

6. Radiator na kartę Thermalright T-RAD2 albo jak będzie więcej kasy Prolimatech MK-13

7. A i bym zapomniał :D Fractale 2x 60mm albo 2x Revoltec

To by tak wyglądało. Macie jakieś pomysły. Walić śmiało każde słowo postaram się ewentualnie przemyśleć i wcielić w życie.

Powiem tak: niech to będzie nasz wspólny projekt.

PS. No dobra :D Piwo dostanie każdy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Możesz dać linka do panelu Linan Li? od jakiegoś czasu brakuje mi trochę e-sata z przodu obudowy.

Proszę bardzo :)http://angela.pl/k80...edia-ports.html

Nie kosztują mało ale jakość też ma swoją cenę - w końcu alumka :)

Czekam na całość - poważnie ;) Skąd tyle gratów motasz?

Ma się swoich ludzi :D

A tak na poważnie. To naprawdę drogi interes. Samo zrobienie obudowy i odpowiednie jej wyposażenie włącznie z wliczeniem robocizny, paneli, wentylatorów, siatki, grilli, filtrów wyniesie mnie około 1200zł, więc sami wiecie. Pomału mi się to kula do przodu.

PS. Przepraszam za nabijanie postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Krótko mówiąc: Bitfenix jako "świeżynka" na rynku obudów ma całkiem fajne z wyglądu, dość wydajne i przede wszystkim nie bijące po kieszeni obudowy. Owszem każda obudowa ma swoje lepsze i gorsze strony. Z drugiej strony patrząc to Bitfenix obrał styl produkcji obudów podobny do tego z linii obudów od Fractal Design. Mi natomiast podoba się model Shinobi od Bitfenixa ale w wersji bez okna. Szczerze jeśli o to chodzi to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Powiem Ci, że to całkiem niezła propozycja. Patrząc na cenę wygląda naprawdę zachęcająco :) Co prawda wszystkie przyciski z góry obudowy to według mnie przesada ale nie da się ukruć, że dzięki temu zyskuje panel przedni. Jedyne co by mnie irytowało to dyski ułożone wzdłużnie - jednak poprzeczny montaż dysku daje więcej miejsca w obudowie. Ciekawa obudowa jest w linkach: http://www.proline.pl/?p=AER+PGS+VS-9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiadomo :) Zawsze coś jest na rzeczy. W poniedziałek, ewentualnie we wtorek powinny już być zapinki na drugi wentyl 92mm :). Na razie muszę ostro działać, żeby mieć fundusze na resztę bebechów. A jeszcze w kwestii wydajności: Ultima na 2x 92mm daje radę z Phenomem X4 955 z OC na 3.6GHz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Dobra mały update: na koniec miesiąca zamawiam przedłużki:

Techflex flexo pet

Dołączona grafika

Będą zebrane razem w czerwieni i czarnym (cztery czerwone w ATX oraz po dwa we wtyczkach SATA, Molex oraz ATX12 i PCI-E 6pin).

Po mordowaniu się z odzyskaniem pieniędzy i ponownym poszukiwaniem karty wybór poszedł na referencyjnego ASUSA 8800GT.

Prawdopodobnie z racji braku miejsca wybiorę lepszę chłodzenie a mianowicie Prolimatech MK-13, bo ładnie wygląda a i nie będę musiał bić obrotami wentyli jak to potrzeba przy TR T-RAD2.

Kolejną rzeczą jaka pójdzie to wentyle, na razie tylko 4 główne bo więcej mi nie potrzeba - jak mówiłem Scythe S-Flex 140mm.

Obudowa: hmmm i tu się zastanawiam. Bo myślę, że machnę ją szprejem :D. Oczywiście podkład w ilości 2 razy musi być i trzy razy krycie. Lakier sobie odpuszczę, bo będzie to wyglądało kiczowato - to nie są felgi w samochodzie.

To tyle na teraz. Byle do wypłaty pozdrawiam :_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 year later...

Siema chłopaki :)

 

Witam was po sporej przerwie i muszę śmiało stwierdzić, że jeśli o mój sprzęt to się bardzo dużo pozmieniało, a nawet więcej niż przypuszczałem. Mod niestety nie dotrwał, a już byłem blisko ukończenia, szkoda tylko, że nie zachowały mi się żadne zdjęcia z tego.

 

Teraz przyszła pora na ogarnięcie nowej budy i nowego sprzętu jaki teraz posiadam,  a mianowicie:

 

Intel Xeon X3220 Kentfield Quad Core 8MB L2, 2,4GHz - odpowiednik C2Q Q6600.

4GB DDR2 800MHz GOODRAM

Radeon HD5770 1GB DDR5 (w odwodzie jeszcze 2 takie karty posiadam oraz "nie do końca" sprawnego HD5870 i GTX295)

Zasilacz 385W Dell/ Delta

Creative SB Titanium

1x SSD Intel X25E 32GB SATA 3Gbps

1x 500GB Hitachi SATA3

1x 300GB ATA133 Samsung

HL-DT-ST GSA-H62N LG DVD-RW

Obudowa DELL PRECISION 390!!! pełny ażur :D

 

Do dopełnienia zestawu zostaje mi:

 

Penitum D 945 3,4GHz

2 kości DDR2 800MHz 1GB - jedna GOODRAM, druga Kingston

jak wspominałem 2 x HD5770, GTX295, GTX285, GTX260, HD3870X2, HD5870

Zasilacz OCZ SXS 500W, ale będzie chyba BQ Straight Power 680W

Nowa pasta Zalman STG1

Bateria wentylatorów, SUNON 5,4A !!! :D - wieje jak szalony oraz PAPST - gruby, ale za to mega cichy

Uchwyty do kabli, opaski zaciskowe z możliwością demontażu!!!

Komplety śrubek

 

 

Co ma być jeszcze:

Napewno przedłużki, jak chciałem - powinny być, a tego mi zabrakło

Zasilacz na SLI/Crossfire

Płyta z DELL'a PRECISION T3400 na X38 Intelu - da się uruchomić SLI. Sam sprawdzałem!!!

Będę chciał zmienić ori cooler na lepszy, zobaczymy jak wyjdzie z mocowaniem.

Buda ALL BLACK

Neony lub delikatne oświetlenie LED - coś a'la XPS seria

 

W razie piszcie, rzućcie pomysłami, mam dosyć dobry fundusz na to - w końcu :)

 

I przede wszystkim myślę, że znowu wam sprawie jakiś zachwyt :D

 

Trzymajcie kciuki,

Pozdrawiam was serdecznie chłopaki.

Z wyrazmi szacunku Poltax :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Powiem tak, nieźle szalejesz ;).

 

Ten X25 Intela to jest fajna zabawka. Nawet 10k zapisów to nie jest granica dla niego (w necie ludzie chwalą się 15-16k). Zaintrygowała mnie ta obudowa, ale albo zrobiłeś byka albo mamy inne mniemanie o słowie "ażur" :).

 

Przypomniał mi się mój teścik dotyczący Pentiuma D (wykręconego do chyba 3,5) vs Athlon X2 2,5... gdzie athlonowe badziewie wygrywało z pentiumem w testach aż się miło robiło. Ciężko jest mi cokolwiek (z wizualnego tuningu) doradzić z uwagi na to, że jestem ascetą. Dla mnie obudowa to zbytek, który potrafi jedynie robić zwarcie i potem ludzie na teamspeaku twierdzą, że mi mikrofon pierdzi ;). Poza tym buda oznacza poniowe ułożenie płyty głównej... to u mnie nie przejdzie.

 

Ralliart ma (lub miał) budę z konkretnym śmigłem z boku. Chciałbym zobaczyć to w akcji ale z przezwojowanym silnikiem ^^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mówiąć ażur miałem na myśli, że buda z przodu ma takie mini otworki w kształcie prostokątów:

Dołączona grafika

 

Pod srebrnym panelem przemek jest trochę widoczne jak to wygląda.

 

Front panel też myślę rzucić w czerń.

 

Teraz tylko kolorystyka: coś niepozornego. Może czarny z zielonym co? - tak pod kolor płyty :)

 

Jutro postaram się zebrać do kupy i porobić trochę zdjęć. Wtedy może jakoś podejmiemy decyzję. Chcę abyśmy razem do czegoś doszli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ok, myślałem, że miałeś na myśli całą budę w dziurkach. Lubisz robić wycinanki, czy nie pomyślałeś nad zrobieniem sporego otworu w boku obudowy i wstawieniem tam dużego ale płaskiego wiatraka? Albo nawet lekko wystającego - wypukłego (jak spojrzysz z boku to w krztałcie elipsy). Coś jak śmigło silnika samolotu. Do tego delikatna metalowa (plastik tez może być ale jest trudniej dostępny) siatka o większych oczkach żeby całość sprawiała ładne i solidne wrażenie.

 

Co do pomalowania... masz już jakiś gotowy wzorek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...