Skocz do zawartości

Laptop z Allegro (jeszcze raz)


jacooo3666

Recommended Posts

Przeglądając Allegro w poszukiwaniu laptopa zauważyłem, że tam wystawione laptopy są bez wgranego Windows'a. Obawiam się, że gdybym kupił laptopa z Allegro, to takowy laptop byłby bez Windows'a i bym musiał we własnym zakresie szukać kogoś żeby mi zainstalował Windows'a.

Czy wystawione na Allegro laptopy są już z zainstalowanym Windows'em?

I jaki jest zainstalowany Windows: XP, 7, Vista?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Allegro to taki dom handlowy, w którym są sklepy. I każdy sklep coś tam sprzedaje. A co dokładnie o już jest indywidualna sprawa tych sklepów.

Prawdą jest, że większość lapków jest bez windowsów z tego powodu, że są przez to tańsze. Nie wszyscy porzebują laptopa z wgranym windowsem. Niektórzy albo mają licencję BOX albo wgrywają pirata albo linuxa/unixa.

Ja z kolei ostatnio nie mogłem znaleźć na allegro lapka dla siebie: windows 64 pro (nie ważne jaki) z 8 gb ramu i szybkim prockiem. Po prostu 2-3 opcje w okolicach 4k to trochę za mało. Głównie sprzedawcy oferują windowsy home/business (tańsze) ale najczęściej jest tak, że aplikacja na której pracujesz wymaga wersji pro.

Co do twojego pytania: zaznasz na liście z lewej strony ekranu wersję systemu jaki potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Acha... mam rozumiec, ze mogę sobie wybrać ktory system operacyjny by mi zainstalowali...?

Tylko, teraz tak... ktory wybrac?

Czy moze XP, czy VISTE, czy ten najnowszy 7.

Ktory mi radzicie wybrac?

Bo mnie interesuje laptop, tak do 1500 zl.

Czy za zaintalowanie wybranego przeze mnie Windows'a musiałbym coś wiecej dopłacic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jeżeli kupujesz laptopa razem z windowsem - to on już jest zainstalowany i cena podana na allegro jest już ceną ostateczną (naturalnie wliczając koszt przesyłki).

Co do wyboru systemu - najczęściej systemy są już preinstalowane, czyli wgrane przez producenta laptopa. Co do wyboru systemu operacyjnego to już nie masz zbyt wielu opcji: praktycznie pozostaje ci rodzina Win7.

Jeżeli byś się "uparł" na XP to możesz go mieć kupując laptop bez systemu operacyjnego i dokupując samemu Windows XP, ale wiedz, że będziesz miał przeboje z instalacją niektórych urządzeń.

Biorąc gotowe rozwiązanie (laptop + Win7) jedynym twoim problemem będzie przyzwyczajenie się do tego systemu. I radzę wybrać 3 GB RAMu lub więcej i przeanalizować jakie składniki wgranego oprogramowania tak na prawdę potrzebujesz - domyślnie wgrane jest "wszystko", co spowalnia pracę na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale wy płaczecie o tą Vistę :) O 7kę zresztą też, a tymczasem ta ostatnia chodzi stabilnie na starym Fujitsu Siemensie z jednym jajkiem około 2 GHz i 2 GB RAMu, na starej zintegrowanej grafice. I nawet DotA ciągnie :)

Do czego zmierzam - XP umarł dawno. Dajcie mu w spokoju umrzeć, a nie powracacie do problemów jakie sprowadza instalacja nowego sprzętu pod nim. Vista zaś nie jest taka zła - kilka aktualizacji, chwilka na optymalizację i masz poziom zużycia RAMu na poziomie 7ki przy zachowaniu takiej samej albo i większej płynności.

Odnośnie twojego pytania o lapki z Allegro - bierz bez. Zakładam, że kiedyś będziesz studentem, więc upewnij się że twoja uczelnia ma podpisaną umowę z Microsoftem na MSDN:AA i korzystaj z systemów operacyjnych Windows za darmo - ja mam tak właśnie Professionala zainstalowanego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...