Skocz do zawartości

Jaki program do tego użyć?


zdesperowana

Recommended Posts

Mam film na płytce DVD. Szukam programu, który spełniałby następujące kryteria:

- film ma ok.4GB, a ja chciałabym zmniejszyć jego rozmiar do ok.700 MB

- chcę, aby odbierał mi na odtwarzaczu DVD w telewizorze

- ma być tam menu, czyli, że mają zostać napisy, bo film jest z napisami

- rozdzielczość nie ma być zmieniona, tylko taka sama

- ma być połączony w jedną całość, bo w komputerze to jak się go otwiera to jest folder VIDEO_VS

- najlepiej, żeby był to program po polsku

Używałam już takich programów jak: Hamster Video Converter, ale trwa to zbyt długo, po za tym pliki nie są połączone i chyba Foba czy coś takiego - ale również nie spełnił moich oczekiwań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiele zależy od typu odtwarzacza DVD:

1. Jakie formaty plików odtwarza

2. Czy odtwarza pliki z napisami (*.srt, *.txt)

Moim zdaniem powinnaś skupić się na programach konwertujących filmy z formatu DVD to VCD

Może to być np ten: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/konwersja_audio_video/DVD_to_VCD_AVI_DivX_Converter.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To znaczy, mój telewizor to Samsung PS42C430 i on ma już funkcję odczytywania danych z pendrive, jak dotychczas jestem zachwycona, bo odtwarza wszystkie filmy, które nagrałam na pamięć przenośną. A co do tego, czy odtwarza filmy z napisami to raczej nie, bo zgrałam właśnie ten film, był on w jednym folderze z filmem. Nazwa napisu xxx.txt, a nazwa filmu xxx.avi i to nie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Przy scianiu filmu do dvixa czy xvida menu z dvd nie zachowa się, a napisy muszą być zgrane oddzielnie.Chyba, że jest jakiś program który autoomatycznie konwertuje napisy z dvd do pliku tekstowego lub wrenderowuje je w sam film. Sprawdź jakie kodeki obsługuje twój TV, no i jeśli z pendriva odtwarzasz to czemu rozmiar dokładnie 700 MB, chyba że archiwizujesz na płytach przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mój telewizor obsługuje następujące formaty napisów:

- .txt (Tekst MPEG-4 ze znacznikami czasowymi - XML)

- .smi (SAMI - HTML)

- .srt (SubRip - ciągi tekstowe)

- .sub (SubeViewer - ciągi tekstowe)

- .sub lub .tkt (Micro DVD - ciągi tekstowe)

Tak, właśnie przy okazji zapisuję film na płytkę.

A poza tym to utworzyłam na pendrive folder X, wrzuciłam do niego ten film z nazwą x.avi no i jeszcze x.txt, więc według mnie napisy powinny chodzić, a dlaczego tak nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...