Skocz do zawartości

Neostrada czy DSL


Caroliina

Recommended Posts

W 99% przypadków neostrada. DSL różni się 3 rzeczami ma stałe IP (to wada i zaleta zależy jak się na to patrzy), jednak dla większości zwykłych użytkowników jednak raczej wada. Dsl nie jest asynchroniczny jak neostrada (ADSL, A w nazwie to właśnie asynchroniczny), oznacza to, że dsl ma takie samo wysyłanie jak pobieranie, a nie jak w neostradzie np. 10 mbps pobierania i 1 mbps wysyłania. Większość użytkowników jednak dużo więcej pobiera niż wysyła, a duże wysyłanie potrzebne jest raczej serwerom, np. www. No i trzecia różnica to oczywiście cena, dsl jest droższy od adsla. Podsumowując, jeśli nie planujesz stawiać na swoim łączu jakiegokolwiek serwera: www, ftp czy poczty elektronicznej to dsl jest ci nie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wg mnie nawet średniej wielkości firmie w praktyce nie opłaca się stawiać serwera www i poczty na własnym łączu ze względu na koszty DSL'a. Posiadając zewnętrzny serwer mamy następujące korzyści:

-automatyczny backup na serwerze znajdującym się w innej lokalizacji, zazwyczaj robiony co 24 h

-dużo wyższa przepustowość łącza

-większa dostępność, zerowa podatność na wyłączenie prądu itp.

-nie trzeba płacić za konfigurację serwera jeśli jest to zwykły hosting.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Różnica w cenie to ok 30zł, zgodnie z nową ofertą , która została nam przedstawiona. Porównanie neostrada a dsl wypada na korzyść dsl. Może jednak warto?

Chodzi o DSL 1000. Mam jeszcze pytanie odnoszące się pozycjonowania również oferowanego przez Tp,

Propozycja cenowa dotycząca pozycjonowania

- min 10 fraz 2290zł netto za rok

- min 20 fraz 2490zł netto za rok

- min 30 fraz 2690zł netto za rok

Firmy, które korzystają z ich usług są pozycjonowane w wyszukiwarce Google.pl poprzez frazy, pozycjonowanie indywidualne.

Proszę poradźcie, bo nie znam się na tym kompletnie a muszę jak najszybciej podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Są firmy które zrobią to lepiej. Odezwij się do mnie na prywatnej wiadomości, podaj mi link do strony. Pogadamy, zobaczymy co z tego wyjdzie.

O tym czy pozycjonowanie musi tyle kosztować decydują frazy, ich ilość oraz szereg innych czynników - ale reszta na PW. Co do DSL - to nie jest przypadkiem oferta chwilowa? Niby brzmi ładnie, ale...imo ADSL lepszy jak dla was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...