Skocz do zawartości

Wykorzystam komputer do.. ogrzewania pokoju


MisterAdam

Recommended Posts

Siemka!! Chcę wykorzystać gorące powietrze do ogrzewania moich stóp podczas siedzenia przy komputerze. Procesor produkuje oczywiście najwięcej ciepła a więc to z niego chcę czerpać ciepło i być również ekologicznym ;]. Mam ten oto cooler: http://allegro.pl/arctic-super-silent-4-ultra-tc-cichy-socket-478-i1501547003.html . Mam biurko w narożniku, komputer po lewo i po prawej stronie wnęki na komputer dziurę przez którą wyprowadzane są kable od myszki i klawiatury. Przez tą dziurę zamierzam wyprowadzić rurę wydmuchującą ciepłe powietrze z obudowy. Takie trochę nietypowe rozwiązanie ale zapewnię swojemu komputerowi lepsze chłodzenie a mi więcej ciepła. :rolleyes:)'> Wiecie jak to zrobić aby całe powietrze uciekające z radiatora skierować tak, aby płynęło w jedną stronę? Gdy już to zrobię, rozetnę rurę i wsadzę pomiędzy dwa końce tej rury jakiś nieduży wiatraczek, aby powietrze szybciej płynęło. Wiem, że to co zamierzam robić jest strasznie głupie, ale mi się nawet podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Do mojej obudowy miałem dołączony taki kawał plastiku, w formie lejka, który miał się nakładać na wentylator procka, aby szybciej wyprowadzać ciepło na zewnątrz, ale nie pasowało to do ułożenia na mojej płycie, niestety wywaliłem to chyba, ale coś takiego być pewnie potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Sorry za tak długą nieobecność. Wracając do tematu: Jednak ogrzewanie pokoju za pomocą komputera nie okazało się takim głupim pomysłem jak mi się wydawało. :rolleyes: Gorące powietrze spod radiatora jest rozpraszane w różne kierunki i może okazać się zrobienie czegoś takiego trochę pracochłonne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...