Skocz do zawartości

MS najsolidniejsza firma?


Kasjo

Czy wedug Ciebie MS jest nasolidniejszą firmą?  

5 głosów

  1. 1. Czy wedug Ciebie MS jest nasolidniejszą firmą?

    • Tak
      0
    • Raczej nie
      2
    • Nie wiem
      1
    • Nigdy bym na to nie wpadł/a
      2


Recommended Posts

W Wielkiej Brytanii został przeprowadzony ranking najsolidniejszych firm w 2009/2010 roku - Superbrands top 500.

Oceny dokonywali eksperci oraz 2000 konsumentów.

Niestety nie znalazłam pod jakim kątem i jakie kryteria firmy musiały spełniać aby zająć najwyższe miejsca.

MS jako najsolidniejsza firma?? Nie powiedziałam bym tego. Klientów nie traktują zbyt poważnie. Ulepszają systemy tylko wizualnie ale kody źródłowe cały czas posiadają błędy.

Ps Przepraszam za błędy.

//edit by ADMIN: przepraszam nie wystarczy - Przem0l :D , już poprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wow, napisałaś ten post z IE 8.0 - szok w trampkach. Wiem, że nie jestem lepszy bo w pracy piszę tylko z IE 6.0 :D.

Jak to mawia Ralliart: Internet Explorer posiada więcej funkcji od innych przeglądarek ponieważ pozwala przeglądać zasoby Internetu i na odwrót :D [czy jakoś tak :P]. Ja się nie martwię bo przecież jesteśmy zabezpieczeni... ^--

W każdym bądź razie zaznaczyłem opcję 4, choć chciałbym zgłosić w tym miejscu dyskryminację płciową :P.

Praktycznie rzecz ujmując to już się naśmialiśmy z Ralliartem (koło południa) z tego rankingu, ponieważ prym wiodą koncerny spożywcze, lotnicze i chyba bankowe. Do czego zmierzam: ten ranking bardziej opiera się na ... w sumie to nie wiadomo na czym i to jest takie ciekawe.

Przypuśćmy, że wierzymy, że poddana głosowaniu została próbka kilku tysięcy zwykłych zjadaczy chleba i kilkuset ekspertów. Oczywiście nie ma mowy z jakiej oni są branży i czym się zajmują. Być może byli bo eksperci w księgowości w firmie dostarczającej wodę do zakładów Coca-Coli (jest w rankigu wyżej niż Apple).

Na pewno nie chodzi o zarobek netto firmy, ponieważ światek finansjery bankowej zapewne obłowił się na kryzysie (i spekulacjach walutowych) bardziej niż te wszystkie firmy razem wzięte.

To czego dotyczyło to zestawienie? Nie wiem, tak samo jak nie wiem jakie pytania i odpowiedzi (w końcu ankiety to testy) były podsunięte ankietowanym.

Za to wiem jedno: nigdy bym nie wpadł na to, że M$ może być najsolidniejszą firmą. Mówię to teraz, czyli 20 lipca 2009 roku. Gdybyś się mnie zapytała o to 3 lata temu, to bym wrzucił ten koncern w pierwszą dziesiątkę. Jeszcze wtedy wszyscy wierzyli, że Longhorn będzie taki jakim widzą go wizjonerzy Microsoftu. Niestety Bill Gates odszedł i szlag trafił godnego następcę Windowsa XP.

PS: co do traktowania poważnie klientów: zadzwoń na helpdesk a koparę znajdziesz pod tapczanem: oni odbierają (prawie zawsze) natychmiast i znają swoje produkty. Normalnie szok. Poważnie :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z tego co wyczytałam to wygląda tak: najpierw powstaje lista wszystkich wiodących  firm działających w UK. W tym roku było ich 1400.

Następnie TCBA wybiera radę, skład której zmienia się co roku. Każdy z tych ekspertów przyznaje punkty od 1 do 10, nie mogą oni oceniać tylko tych firm, z którymi są bezpośrednio związani. Te które otrzymały najniższe wyniki są wykreślane, a resztę poddaje się ocenie Brytyjczyków. Próba liczy 2100 osób i (uwaga!) nie jest reprezentatywna, bo nie są uwzględniane mniejszości, nie podali też nic o grupach wiekowych, czy wykształceniu respondentów. Innymi słowy najprawdopodobniej ktoś im spieprzył statystykę licząc na to, że przy tak dużej próbie nie będzie to miało znaczenia :D.

Kryteria zawarte w pytaniach:

- jakość produktów i usług

- solidność (na ile można polegać na firmie)

- renoma (jak bardzo znana jest firma, czy jest znana również poza swoim sektorem)

Na tej podstawie wybierane są Superbands, zgodnie z definicją: marki o ustabilizowanej najwyższej renomie, które oferują klientom emocjonalne i/lub namacalne korzyści nad konkurentami, które klienci zauważają.

Czy Microsoft jest taki super w tym kontekście?

- jakość produktów - tu pojawia się bardzo wiele zastrzeżeń zwłaszcza w ostatnim czasie, jakość usług: pozostaje na poziomie, choć kosztuje krocie

- solidność - mamy jej dowód w ciągłym opóźnianiu premier i niedotrzymanych obietnicach

- renoma - tutaj głosy są sprzeczne, ale to temat do masarni

Zaznaczyłam odpowiedź nr 2. Mimo wszystko korzystam z produktów Microsoftu jak miliony innych, więc nie powinno być dla mnie zaskakujące, że ludzie ją wybrali, czy się z tym zgadzam? Nie.

(źródło wiadomości :http://www.macdailynews.com )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...