Skocz do zawartości

PC do gier za 2500zl- oceńcie


Maniek92sW

Recommended Posts

Witam. Komputer ma służyć przede wszystkim do grania. Mój budżet wynosi ok. 2500zł.

Płyta główna: AsRock 890GX Extreme4

Procesor: AMD Phenom II x4 955 AM3 BE

Karta graficzna: Radeon HD6950 2048MB 256bit

Pamięć RAM: Goodram 4GB PC1600 Dual 2x2GB CL9

Dysk twardy: Samsung HD502HJ 500GB 7200obr 16MB SATA II

Zasilacz: bequiet! PurePower L7 530W

Obudowa: I-Box Virgo 918

Karta dźwiękowa i sieciowa: zintegrowane na płycie głównej

Napęd: mam

Peryferia mam. Wszystkie części mam zamiar kupić nowe. Proszę o rady i z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

I zostawił 6 GB? Przecież do czterech jajek szkoda dawać dodatkowe 2. Jak coś to wpakuj mu 8 GB, ale myślę że 4 GB śmiało wystarczy.

Wieczorem wrzucę swoją propozycję do 2500 złotych. Ewentualnie skorzystaj z naszych gotowych rozwiązań, które ralliart zamieścił w tym temacie:

http://www.gurupc.pl/index.php?/topic/1166-zestawy-komputerowe-w-roznych-cenach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zlozylem cos innego na co mnie stac:

Płyta główna: Asus M4A88TD-M EVO/USB3

Procesor: AMD Phenom II Quad-Core 955 BOX Black Edition

Karta graficzna: GeForce with CUDA GTX 560Ti Gigabyte 1GB DVI&HDMI (PCI-E)

Pamięć RAM: GoodRam DDR3 2X 2GB 1600MHz CL8 Play

Dysk twardy: Seagate 500GB SV35.5 7200 (32MB, Serial ATA/300)

Zasilacz: be quiet! Pure Power L7-530W

Obudowa: Cooler Master Elite 430

Karta dźwiękowa i sieciowa: zintegrowane na płycie głównej

Napęd: mam

Chlodzenie procesora: BOX-owe wystarczy narazie

Razem 2804 zl. W przyszlosci planuje OC. Czy ten zestaw jest w pelni kompatybilny? Moze inne ramy albo dysk?

Czy plyta Gigabyte GA-880GMA-UD2H bylaby lepsza(mi sie ten ASUS bardziej podoba)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A czy mozliwosc wykorzystywania 2 kart graficznych JEDNOCZESNIE to pewniak czy tylko chwyt marketingowy? I jak to sie ma do tego zestau, czy wogole bede uzywal 2 kart naraz? Czy to jest praktyczne?

W sumie kiedys mozna by bylo podkrecic pamiec do 2000MHz. Wiem ze chlodzenie bedzie wazne przy duzym OC. Inni mi polecali do tego sprzetu 500W, takze moze 530 wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pogratuluj umiejętności doradzania innym :) Zrobisz jak uważasz - kiedyś mocy i tak braknie.

Co do dwóch kart grafiki - przejrzyj testy w SLI twojego układu - to faktycznie daje efekt :) Czasami większy, czasami mniejszy ale coś tam jest. I zwykle działa to tak, że wymogi są dzielone pomiędzy układami w równym/podobnym stopniu dzięki czemu jest wzrost wydajności.

Co do praktyczności - w grach da radę, zwłaszcza że nowe produkcje (like Battlefield 3) będą wymagały mocnych bebechów do pełnej interakcji z otoczeniem. Z bardziej użytkowych zagadnień to renderowanie czy nawet konwertowanie filmu z jednego formatu w drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dzieki za rade. Uspokoiles mnie, ze zakup karty ze zintegrowana grafa nie jest wyrzucanie pieniedzy w bloto. Gdzie moge znalesc te testy SLI[co wpisywac w google^^]?

No coż, sam mialem watpliwosci czy 530W wystarczy. Tez mi sie wydaje ze tak z 600W bedzie ok. Przynajmniej zasilacz sie nie bedzie grzal i chlodzenie na nim wariowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Do tego zestawu który masz ten be quiet powinien wystarczyć, sam mam takiego przy podobnej konfiguracji i daje radę na razie. Co innego jak byś chciał zainstalować drugą kartę graficzną, wtedy może być problem z mocą i ilością złączy PCI-E. U mnie oba są już zajęte jedną kartą.

Co do chłodzenia na procek to jak najbardziej zalecam wymianę. To boxowe nie jest ani wydajne, ani ciche. Powiedziałbym nawet, że jest strasznie głośne. Przy full obrotach masz mały helikopterek.

Co do płyty to nie obsługuje ona dwóch kart graficznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Asus M4A88TD-M EVO ta obsluguje. Tzn. integra+zewnetrzna grafa. Ale wyczytalem ze do bardzo dobrej karty grafiki nie ma sensu podlaczac zintegrowanej :( Ciezko znalesc karte na najnowszych chipsetach 880 lub 890 z mostkiem poludniowym SB850 bez zitegrowanej karty ;..(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Hehe chyba czegoś nie trybisz jednak ;)

Mówiąc dwie grafy ja mam automatycznie na myśli nie integrę i niezintegrowaną, a dwie równoległe albo podobne grafiki spięte mostkiem SLI (czy złączką, jak zwał tak zwał).

Sytuacja o której mówisz ogranicza się jedynie do przełączania między układami graficznymi "w locie" tzn. w sytuacji gdy komputer jest w Idlu to przechodzi na zintegrowaną - odpalenie wymagającej grafiki powoduje przejście na bardziej wydajną.

Na równoległą pracę nie masz co liczyć - nie tędy droga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Juz rozumiem. Chodzilo mi o polaczenie w SLI lub CrossFire zintegrowanej karty z ta GF GTX560. hehe

Ale jak sie tak nie da to juz nie widze najmniejszego sensu kupowac plyty glownej ze zintegrowana grafika!

Pozostaje mi szukac dobrej plyty glownej jak Asus M4A88TD-M EVO, ale bez integry :) Dzieki za lopatologiczne wyjasnieni ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Niezła konfiguracja, ale chłopacy słusznie zauważyli, że zasilacz ma za mało linii prądowych, żeby poszaleć w przyszłości z kolejną grafiką. Integrą na płycie bym się nie przejmował, bo to w końcu ATI i nic nie da posiadaczowi karty Nvidia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie, nie. Nie mam zamiaru w przyszlosci laczyc 2 kart Nvidii w systemie SLI/CrossFire :) Myslalem ze tak sie da zrobic z integra i zewnetrzna <glupek> heh

W takim razie poszukam plyty bez zintegrowanej grafiki, ale naprawde ciezko taka znalesc oparta o chipset AMD 880/890. Jak juz kupie ze zintegrowana to myslalem ze da sie juz jakos ja wykorzystac, np. w ten sposob:

"Obsługa trybu Hybrid CrossFireX

Wyższa wydajnosc po połączeniu sił zintegrowanej i zewnętrznej karty graficznej

Technologia ATI Hybrid CrossFireX jest unikatowym, hybrydowym rozwiązaniem umożliwiającym połączenie mocy kilku procesorów graficznych. Wydajność graficzna Twojego systemu w grach osiągnie zupełnie nowe maksimum, dzięki połączeniu sił zintegrowanego procesora graficznego z zewnętrzną kartą graficzną. Jednoczesna praca obu rozwiązań skutkuje uzyskaniem niedostępnych dotychczas, znacząco wyższych osiągów w zastosowaniach graficznych."

Jak sie odniesiecie do tego? Chyba sobie tego nie wymyslili i co to daje? Czy to jest tylko przelaczanie miedzy kartami jak juz pisaliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Odblokuj_Radeona_HD_6950_do_HD_6970-32433.html

Prosze o skomentowanie tych rewelacji. Bo jezeli to faktycznie mozliwe to bez wahania zmienie GF gtx560 ti na Radeon HD6950! Plus bedzie mozliwe Hybrid CrossFireX! Czego wiecej do szczescia potrzeba? :lol:

P.S.- Tak. Samsung HD502HJ 500GB 7200obr 16MB SATA II bedzie najlepszym wyborem. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To w dużej mierze zależy od preferencji - pytałeś co sądzimy o zestawie więc go oceniliśmy pod kątem tego, że grafika od zielonych to podstawa :) Alternatywnie podawałem Ci link do tematu, gdzie mamy upchane propozycje dla każdej z grup cenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No tak, ale skoro Radeon HD6950&HD6970 bije gtx560 na glowe, to juz doplace te prawie 150zl kosztem gorszej plyty glownej, bo i tak musze znalesc jakas bez integry :angry:('> A slyszalem, ze inwestowanie w dobra plyte glowna nie ma sensu bo AM3+ za pol roku bedzie ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gdyby się tak uprzeć, to Sandy Bridge z odblokowanymi możliwościami O/C bije na głowę te AMDki :)

Z kupieniem nowego komputera jest tak, że zawsze można wskazać Ci lepszą, mocniejszą alternatywę przy jednoczesnym założeniu, że masz nieograniczony budżet. Sęk w tym, że kiedyś oszczędności się kończą, a od lat kupienie idealnego technologicznie sprzętu graniczy z cudem bo "za pół roku będzie coś nowego" :)

Określ się zatem ile chcesz zmienić, jakie masz preferencje i najważniejsze - jak zasobny portfel masz Ty/mają twoi rodzice/ma ktokolwiek kto być może kupuje Ci tego kompa. No i zamknij budżet ostatecznie, a my jakoś konkretne produkty polecimy, w konkretnych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...