Skocz do zawartości

Co sądzisz o Windows 7?


Windows 7 będzie:  

13 głosów

  1. 1. Windows 7 będzie:

    • Hitem
      2
    • Kolejnym systemem microsoftu
      9
    • Porażką
      0
    • Co mnie to obchodzi, zostaję przy obecnym systemie
      1
    • Rozwiązaniem na przyszłość
      1


Recommended Posts

Robson to faktycznie porażka, ale wielu producentów tych pamięci mówiło, że robson nie  jest dobrze obsługiwany, po za tym to technologia Intela, a nie MS.

Mi pytania o zgodę na dostęp nie przeszkadzają, to kwestia indywidualna.

Co do instalacji systemu i 100 GB, pewnie masz kupionego laptopa z systemem i tam zazwyczaj takie rzeczy są predefiniowane, i to raczej wina producenta laptopa, bo to oni tworzą dedykowane instalatory pod swoje laptopy, dzięki temu masz od razu zainstalowane sterowniki. Ja mam system oddzielnie i mogę sobie dowolnie ustawiać wielkość wszystkich partycji tak samo jak w XP.

Prócz wyglądu nic?? Nie zgodzę się zwłaszcza w przypadku windowsa 7, choćby łatwy dostęp do szybkiego wyszukiwania, zarówno w menu start jak i w katalogach, samo szukanie też działa lepiej, prosta zmiana rozmiaru ikon w systemie, narzędzie do wycinania (wiem, że powinno już być dawno, ale to i tak nowa funkcjonalność). A w 7 dochodzi możliwość przypinania okien na pasku zadań, możliwość zmiany ich kolejności, nowy paint (też powinien być dawno zmieniony ale to szczegół), w dodatku bierze mniej pamięci. Pewnie znalazłoby się jeszcze kilka mniejszych usprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Na mnie ostatnio wrażenie zrobił DELL: wypuścili ostatnio nowego Inspirona oznaczonego symbolem 1564. Szczegóły techniczne nie są ważne w tym wypadku, bo dla mnie najistotniejszy był fakt, że sprzedaje się go tylko z jednym rodzajem systemu operacyjnego: Windows 7 Home Premium 64 bit. Normalnie brawa za odwagę - ta firma jest jedną z "wyznaczających standardy" i ten krok z ich strony to rewelacja.

PS. Oczywiście, żeby nie było, ale na stronie www.dell.pl jest konfigurator laptopów i ten model w każdej zakładce (procek, dysk, itp) ma możliwość wybrania tylko jednej opcji. To tak na marginesie, żeby nie było zarzutów, że przeoczyłem ten fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Micz nie 100GB tylko 100MB (Tworze sobie partycje 20GB powiedzmy to dodatkowo pojawia się 100MB partycja). A lapka sobie sam składałem i kupowałem bez systemu.

Fakt jedna rzecz na "+" to jest to iż w łatwy i przyjemny sposób szukamy tego czego potrzebujemy. Ale... Jedna drobna sprawa nie zmieni mojego nastawienia do Visty. Piszę o wyglądzie gdyż jest największym "-" i na dodatek przez ten minus szału nie ma jeżeli chodzi o wydajność. Bo np. z 2 rdzeni nie skorzysta ale 2GB RAMu to jest za mało... no szanujmy się... Nie po to kupuje powiedzmy 4 GB RAMu żeby połowę zjadł system... Gdzie jeszcze wypadało by mu sprezentować jakąś pamięć flash aby jeszcze odrobinkę przyśpieszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Każdy system jest zawalony "potrzebnymi" szitami producenta na początku. Ja poświęcam jeden wieczór na wyłączanie wszystkich tych mega bezpiecznych opcji. I tak zużycie RAMu spadło do 19%. To i tak dużo, ale nie oszukujmy się - 4 GB RAMu załatwiają sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Micz - mam cie :).

Dlaczego skaczesz z Win98/Me do XP? Po drodze był jeszcze 2k. 2k to solidny system, który był znacznie wolniejszy od XP. Co prawda bardziej stabilny (nawet od SP1), ale to jest kwestia chronologii. Gdy wychodziło SP1 to 2k miało już "kolejną" poprawkę.

Wkurza was Vista? To jej nie instalujcie... W sumie gdy mi padnie XP to wezmę się za 7. Przy okazji wrzucę sobie coś niewindowsowego. A XP padnie za 25 dni bo skończy się okres użytkowania. LOL, jakiś wirus rozwalił mi system tak fajnie, że muszę się znowu aktywować.. i nawet AntiWPA nie daje rady. TAK: boli mnie kliknięcie "aktywuj". To kwestia zasad, choć ten szit pochodzi z MSDN [legal].

BTW: zdażyło wam się aby system zaczął ni z tąd ni z owąd odliczanie od 35 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie, ale poczekaj do końca tego czasu :) Podejrzewam, że zacznie wyskakiwać jakiś kretyński dymek. Ewentualnie możesz użyć jakiegoś genuine instalator, lub aplikacji która dezaktywuje licznik do zakończenia wersji Shareware. Pełnej nazwy niestety nie mogę podać, chyba że chcesz na PW.

Ogólnie problem jest w tym, czy coś prócz tego Cię w pracy systemu wkurza? Jeżeli tak, to stawiaj system od nowa, jeżeli nie, to próbuj go odratować.

Wkurza was Vista? To jej nie instalujcie...

Proste i logiczne. O tym, że można żyć bez update'ów prócz tych głównych paczek bezpieczeństwa przekonałem się na własnej skórze :D

Jest też taka grupa userów, którzy na pracę pod XP/Linuksem z lekkim środowiskiem są zmuszeni...bo podzespoły nie pozwalają na płynność (like my parents - muszą siedzieć pod XP, bo chodzi on po odchudzeniu bardzo płynnie - a na naukę Xubuntu nie ma teraz czasu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

O Windowsie 2000 nie zapomniałem, ja właściwie długo z niego korzystałem, nawet po wyjściu XP. XP po prostu bardziej rozpoznawalny i większość ludzi przechodziło od razu do XP z Milenium/98, najniższą wersją Windowsa 2000 była professional, dlatego go pominąłem.

O obiekcje mnie interesowały, bo czasem czytam takie rzeczy o Viscie, że chce się śmiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

A mi tam Windows 7 pasuje , szybki , ładnie wyglada , i jak narazie u mnie nie obciaza procka , a tego mam starego :) , Tylko ta zapora jest denerwujaca , czasami przeszkadza z instalowaniem niektorych gier a starych klasykow np :Gothic-a juz Win 7 nie odpali . Przynajmniej u mnie  :) I super że trafiłem do Was na forum , bo od wrzesnia zaczynam nauke w Technikum Informatycznym :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 month later...

Moim zdaniem Windows 7 jest po prostu następnym system który kreuje przyszłość innych systemów (konkurencja i te sprawy). Niektórzy wciąż używają Windows XP, i deklarują że "nie zmienią systemu", co jest moim zdaniem całkowicie chore. Może i nie uważam Windows 7 za hit, ale nie jestem też jego przeciwnikiem, to po prostu coś w co należy zainwestować, jeśli chce się rozwijać wraz z technologią, a nie zostawać gdzieś na tyłach. Pamiętajmy że support dla Windows XP już wkrótce się całkowicie skończy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A tam, kończy - nie uwierzę, dopóki nie zobaczę całkowitego końca pobierania poprawek do XPka w pracy :)  No bo mówcie co chcecie - MS wie, że na tym jeszcze zarobi. Pewnie doczekamy się reedycji, ze zbiórką wszystkich łatek (wydanie dla leniwych albo takich co nie mają internetu bo to ZŁO), czyli zmienionego pudełka i innego nośnika. 

Windows 7 jest całkiem spoko - taki system, który po prostu doczekał się i jest dopracowany (w miarę, bo nie ma softu idealnego). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...