Skocz do zawartości

Linux SuSe 11.3 - podłączenie telefonu komórkowego


muddy

Recommended Posts

Od niedawna pracuję na najnowszej wersji SuSe. Posiadam telefon Sonim Xp1, który chciałbym podłączyć do laptopa Toshiba kablem USB (nie mam Bluetooth w kompie). Po podłączeniu na wyświetlaczu komórki pojawia się napis: połączono z komputerem, zaś w komputerze pojawia się wyszczególniony dysk o nazwie Philips Dev. 0 LUN 0. W jaki sposób mogę przeładować np. archiwum SMS na komputer oraz wrzucić jakieś melodie, tapety na komórkę z internetu? Na razie nie mam poczucia że połączenie działa... Dzięki z góry za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Generalnie chodzi pewnie o aplikację do zarządzania telefonem z poziomu komputera, coś podobnego do My Phone Explorer albo Nokia PC Siute. Z tego co udało mi się zorientować będzie ciężko, ale może uda się coś znaleźć.

Dzięki, otwarcie tego woluminu po podłączeniu komórki jest niemożliwe. Patrzyłem też czy może otworzył się jakiś dodatkowy katalog etc., ale nic nie znalazłem. Katalog media jest pusty. Gdzie ewentualnie szukać takiego katalogu?

Co do programów zarządzających, znalazłem w systemie Menedżer telefonów GNOME, który wg. opisu służy do zarządzania telefonem. Otwieram menedżer i w dolnym pasku na pulpicie wyskakuje mi ikonka telefonu z informacją "not connected", zaś w oknie preferencje menedżera mam do wyboru następujące porty: bluetooth,port szeregowy 1 (COM1 lub /dev/ttyS0), port szeregowy 2 (COM2 lub /dev/ttyS1), podczerwień,inny port (tu jest miejsce do wpisania jaki). Połączenie będzie zależne od wytypowania prawidłowego portu, ale co wpisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...