Skocz do zawartości

HDD vs SSD


Rogal

Recommended Posts

W sumie mam wrażenie, że nic się nie zmieniło jeżeli o to chodzi, ale wolę się upewnić - czy pendrive nadal może się szybko "skończyć" po instalacji na nim systemu operacyjnego? Chodzi mi o taką instalację, która uwzględni wszystko: podział na partycje i dokładne kopiowanie plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pendrive to pamięć flash to znaczy przenośna, a po instalacji na nim systemu operacyjnego wiadomo, że pracuje prawie ciągle. To nie są żadne dyski talerzowe albo SSD. To jest zwykły pendrive którego można kupić w supermarkecie za 20zł o pojemności 2GB a więc nie można się po nim spodziewać wysokiej żywotności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Chciałem potwierdzić to co słyszałem, bo jakiś szpec z Linux.pl mi powiedział, że to już "mit".

Swoją drogą Adam - SSD też mają ograniczoną żywotność, bo są dyskami flashowymi. Te droższe mają nieco dłuższe życie. Ale tylko nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jeżeli chodzi o dyski flash czyli SSD, są to dopiero początki tej konstrukcji więc tak samo nie ma co się po niech spodziewać dużej żywotności. Zwykłe talerzówki są na razie najlepszymi konstrukcjami i nie ma sensu wydawać pieniędzy na SSD ze względu na głośność pracy - zwykłe dyski są wystarczające pod względem głośności pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Właściwie to SSD kupuje się dla cichej pracy. Drugi argument to przepustowości odczytu/zapisu. Gdybym miał pieniądze i chciał je mądrze spożytkować to wydałbym na małej pojemności SSD tylko pod system.

Odnośnie żywotności - właściwie to źle sformułowałem stwierdzenie, bo SSD mają przyzwoitą ale kończącą się żywotności - a HDD jakoś się trzyma, ale jest bardziej podatne na uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak, faktycznie zwykłe dyski są bardziej podatne na uszkodzenia bo tam jest tarcza na bardzo szybkim silniczku. Raz miałem taką sytuację, że miałem dysk 40GB WD i ciągle pracował tzn. kopiował pliki itp. Położyłem na nim wiatraczek i po zaledwie dwóch dniach dysk padł. Na SSD by tak nie było i nie trzeba by było kłaść na nim wiatraczka, bo on i tak mało się grzeje. Poza tym i tak trzeba poczekać aż dyski flashowe zostaną ulepszone i jak dla mnie stanieją bo na razie nie sprawdzają się te dyski z dobrze... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...