Skocz do zawartości

Nie chce sie podkręcić ;[


MisterAdam

Recommended Posts

Siemka!! Mam problem z Intel Celeron 1.7, ponieważ nie chce się podkręcić. Jak próbuje normalnie go wziaść nawet na 1.71GHz to od razu po wciśnięciu Enter przy komunikacie Save&Exit Setup w biosie pojawia się kolorowy ekran z przeróżnymi symbolami. Wtedy nie pozostaje mi nic innego jak wyciągniecie bateryjki z płyty na 5 min, bo inaczej na kompie zaraz po włączeniu świeci się ciągle zielona lampka (od zasilania), czerwona lampka (od dysku) a na monitorze pomarańczowa lampka (spoczynek..). Płyta główna na pewno nie jest walnięta bo procki tj. Celeron 2.0GHz ciągnie na 2.5GHz bez problemów (zamierzałem na 2.6GHz :lol: ).

Spotkał się ktoś z takim problemem bo wydaje mi się, że inne te same moje procki tak samo nie chciały się podkręcać na różnych płytach głównych. Może jego się nie da podkręcić:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale to jest Office 2010 i Windows 7 więc podkręcanie może mieć w tym wypadku sens, no nie??

Ale podejrzewam, że ten NO-NAME to jakiś Modecom bo dużo ich w domu mam.

Rogal, chodzi mi o to, że tylko ten procek nawet na 1.71 nie chce się podkręcić, bo tak jak już napisałem Celeron 2.0 śmigał na 2.5

Oto podobny do mojego..:http://allegro.pl/okazja-procesor-intel-celeron-1-70-sl69z-i1424995197.html a różni się tym, że ma SL69Z.

Cena śmieszna tak samo jak wydajność...

Edytowane przez MisterAdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie... zasilacz wyrabia ale procek ten celeron ma w dupie podkręcanie :P

Ja w szkole też podkręcałem Celerona 1.00 i śmiało na 1.03GHz poszedł ale już 1.12GHz komp się nie wyrabiał i nic nie reagowało.

Czekałem aż 10min. i jakimś cudem odpaliłem BIOS i zmniejszyłem go na 1.00GHz i przestałem się już go czepiać :-X

Kup sobie jakiś pentium (może Pentium DC lub D 925 one są dobre w OC) i kręć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiecie...to za brutalne określenie. Bo gdyby tak wszystkie procesory skalować, to nawet i dual cores są do bani w nieprofesjonalnym i niemaksymalnym wykorzystaniu. Celeron to dobry procesor do pracy biurowej - jeżeli ktoś liczy na cuda w postaci masakrycznego O/C to szybko się przeliczy, bo laboratoryjne próbki chowają się pod oznaczeniem 933 o ile dobrze pamiętam.

Także proszę zejść z mojego procesora, bo on pozwolił mi zepsuć oczy przed komputerem i wdrożył mnie w to co teraz kocham i codziennie "spożywam" z przyjemnością ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...