Skocz do zawartości

Muzyka w standardzie 5.1


Ralliart

Recommended Posts

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jak łatwo dostępna jest muzyka w naprawdę wysokiej jakości w sieci? Otóż rozczaruję was i to bardzo - utwory muzyczne w standardzie 5.1 (DTS) to margines milionów utworów dostępnych w sieci zarówno tych legalnych, jak i nielegalnych. Jedynym źródłem takiej muzyki są praktycznie płyty DVD z koncertami, nie ma pojedynczych utworów (nowości) które posiadałyby naprawdę wysoką jakość i standard 5.1. Żyjemy w czasach, gdy muzyka to utwór 128 kb/s.... wolne żarty, bo poniżej 256 kb/s jakość tak drastycznie spada, że szkoda słów. Zawsze zgrywałem muzykę w jak najwyższej jakości, to samo z moją ulubioną audycją (A State of Trance) którą można legalnie pobrać z sieci - w jak najlepszej wersji (Na szczęście jest to 225 kb/s). Dla mnie jest to dziwne o tyle, że masa ludzi chwali się super wypasionymi zestawami głośników 5.1. Ciekawe co na tym słuchają, skoro w sieci brakuje muzyki na ich sprzęt. Nie ma to jak przy pomocy super sprzętu puszczać chłam z głośników.... ech... zupełnie jakby do sapera wymagać GTX285....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dziwne, bo ja myślałem, że muza w MP3 poniżej 320 kb/s to chłam ;). A tak na poważnie każde MP3 to chłam - tylko CD-Audio, WAVE czy FLAC są "coś warte". Poważnie, jak zapodałem sobie Tyranny of Souls Bruca D. na flacu to słyszałem każdy instrument, każdy dźwięk, każde przejście, ale gdy wrzuciłem to samo z mp3 to nie mogłem dosłuchać do końca pierwszego utworu - po prostu się nie dało. To czuć na integracji i tanich słuchawkach bo na Xonarze + V700 Soniacza różnica pomiędzy flacem a mp3 jeszcze bardziej się powiększyła. Jak nie mam materiału we flacu lub cdaudio to nastawiam się na chłam.

Pisząc, że cda, wave czy flac są godne polecenia mam na myśli "domowe podwórko każdego Kowalskiego". Jak ktoś ma więcej pieniążków to może pokusić się o DAT ;). Lol, a na poważnie dźwięk w DTSie puszczony po optyku na dobry zmachol i z tamtąd grubymi kablami na kolumny (w sporym i nie zagraconym pokoju) brzmi już wystarczająco dobrze.

Może to i dział nazwany masarnią, ale ja się całkowicie zgadzam z Ralliartem: można mieć dobrą kartę muzyczną, dobre głośniki + wzmacniacz lub słuchawki ale jak materiał dźwiękowy jest niskiej jakości... co ja będę Wam dalej opowiadał ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...