Skocz do zawartości

Quiz około informatyczny


eishe

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 326
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hehehe w sumie przerosło mnie moje własne pytanie, bo chodziło mi o broń z Combat Arms.

Niemniej jednak obie odpowiedzi uznaję. Dzielcie się i działajcie :D

Jeszcze jest spawara - też nie wymagała recoila (przynajmniej na początku). Czas na pytanie od Micza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No to ja zadem pierwsze pytanie w stylu co to za gra :D. Na początek chcialem byc okrutny i dać coś naprawdę starego, ale oszczędze was narazie :P, choć ta gra też nie jest młoda, ale roku nie podam żeby nie ułatwiać, chyba że ktos ją zna :D. Podpowiem, że w tej grze kobiety sikają na stojąco :P.

post-5-128249548856_thumb.png

post-5-12824954886_thumb.png

post-5-128249548864_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dam małą podpowiedź gra jest 1994 roku, w tym czasie wychodziły takie gry jak Doom 2, Alone in the Dark 2, Cannon Fodder 2, Jazz Jackrabbit, Jagged Alliance, Magic Carpet, Mortal Kombat II, The Settlers, Micro Machines 2, Pizza Tycoon. Aż się łezka w oku kręci na większość z tych tytułów :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pewnie, że grałem. Gdybym jej nie znał to bym nie umieszczał. Z tych gier, które wymieniłem z tego roku to nie grałem tylko w Alone in the Dark 2. Co do samej gry to ma 2 zakończenia :D, i jest ciężka w sterowaniu. A Ty pierwszy raz słyszysz, bo młody jesteś, jak ta gra wyszła to miałeś  około 4 lat :D.

No to teraz kolejna gra, starsza, ale jeśli ktoś grał na Commodore 64 lub Atari to powinien ją znać :P.

Dodam, że ta gra ma tyle lat co ja, czyli jest z 1984.

post-5-128249548867_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jako to pierwszy raz Rogal? Znajdę numer Secret Service to zrzucę skana... .

Poza tym Micz: ta grafika coś mi mówiła, a jak podałeś tytuł to wiedziałem o co chodzi - po prostu kiedyś były różne metody renderingu. Dziś są polygony i w sumie na tym ewolucja gier 3D się zakończyła. Kiedyś były światy składane z widocznych za zdjęciu "kulek", były też z promieni, z krzywych... Jak to się mówi: może nie wszystkie metody były śliczne, ale na procesorach MMX chodziły jak burza :D.

Co do komodorca - czego mamy szukać? Przecież "zawężenie" zakresu możliwych gier do roku jej wydania nie wiele da :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Na początku myślałam, że to jest ta gra

1943 - Sterujemy samolotem, strzelającym do wszelkich innych maszyn. Pojawiają się tu też działa, znajdujące się na łodziach. Je także możemy zlikwidować, zanim nas uszkodzą.

Ale gdy się przyjrzałam zdjęciom niestety nie to więc szukamy dalej aż w końcu znalazłam  :D :D :P :P ;)

TA GRA NAZYWA SIĘ RIVER RAID.

Wygrałam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Heh, to też będzie proste bo to w końcu stary dobry Windows XP/2003.

Podajcie nazwę zakładki, w której możecie podejrzeć (ale nie zmienić) wymagania dotyczące hasła użytkownika.

Nagroda: 1 punkt.

Bonus: dla pracownika ołszońskiej informatyki możliwość schodzenia się moim nowym, prototypowym wiatraczkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jakie wymagania dotyczące hasła użytkownika? o.O

Hasła przechowywane są w pliku SAM znajdującym się (pod warunkiem, że windows został zainstalowany w C:WINNT) w katalogu C:WINNTsystem32config. Plik ten jest swego rodzaju plikiem rejestru (coś jak plik system.dat w Win95/98/Me)

Plik SAM jest chroniony przez system i żaden użytkownik nie ma do niego bezpośredniego dostępu także wszelkie próby jego odczytu, lub kopiowania zakończą się niepowodzeniem. Na szczęście Windows w wielu sytuacjach (np. przy instalacji) tworzy kopie tego pliku i znajduje się ona (pod warunkiem że windows został zainstalowany w C:WINNT) w katalogu C:WINNTrepair. Co więcej nie tylko członkowie grupy Administratorzy (zazwyczaj), ale wszyscy użytkownicy maja prawo do odczytu i kopiowania tego pliku. Może się jednak zdarzyć (a bardzo często tak właśnie jest), że dane zawarte w tym pliku są nieaktualne. W takim wypadku pozostają nam dwa wyjścia. Po pierwsze możemy uruchomić linucha jeśli taki jest w komputerze lub skorzystać z jakiejś mini dystrybucji dyskietkowej bądź pełnej płytowej np. KNOPPIX.

To o to chozi? :D W ogóle nie wiem o czym piszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Szybko googlujesz, ale pisząc "Podajcie nazwę zakładki" miałem na myśli żebyście podali nazwę zakładki =). Czyli czegoś do czego ma dostęp KAŻDY użytkownik, i w zasadzie po to zostało to stworzone. Przy okazji nie pisałem o tym gdzie są te hasła chowane ale o wymaganiach dotyczących haseł użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...