Skocz do zawartości

Quiz około informatyczny


eishe

Recommended Posts

Zapewne to znacie z innych forum. Świetna okazja do pospamowania i bawienia się. Podaję zasady dla niezorientowanych:

Jedna osoba zadaje pytanie związany w jakiś, szeroki sposób z IT. Oczywiście takie na które istnieje jednoznaczna, prawidłowa odpowiedź nie dłuższa niż dwa słowa.

Następnie reszta stara się odpowiedzieć. Kiedy ktoś poda prawidłową odpowiedź osoba zadająca pytanie potwierdza to i nalicza punkt dla tej odpowiadającego i on zadaje pytanie. Jeśli nikt nie zdoła trafić przez dłuższy czas, zadający dodaje podpowiedzi.

Na początek rozgrzewka, więc łatwe i odprężające:

W jakim filmie pada historyczna kwestia: "Amerykańskie komputery, rosyjskie komputery - wszystkie i tak pochodzą z Tajwanu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • Odpowiedzi 326
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pytanie które zadał Ralliart google indeksuje jako ebook w książce o samotnej podróży przez kosmos. Niemniej jednak nie zamierzam jej czytać, żeby złapać odpowiedź :| To ja odpadam z tej gry na starcie ;)

Wyszukiwarka semantyczna by się przydała ;) Ale może jesteś za młody by znać odpowiedź - i nie mówię złośliwie, bo ten film (podpowiedź!) jest starszy od "Znikającego Punktu" z 1971 roku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiecie, że jak będziecie czepiać się książek i filmów to ten temat padnie ;).

Nie czytam książek bo mnie nie bawią tak jak recki/manuale/tutoriale z netu. To nie jest quest na wiedzę ale na googlowanie - kto szybciej przeklika propozycje wyszukiwarki ten wygrywa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

I tu się z wami nie zgodzę, bo:

odpowiedź na pytanie numer 1 podałem eishe po przeczytaniu jej posta, a nie odpisałem tylko dlatego, żeby dać szansę innym. Tak samo eishe zna odpowiedź na pytanie numer 2. Pytanie jest o tyle trudne, że trzeba kojarzyć fakty, które nie mogą być jednoznaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kasjo!!! Przez Ciebie!!! Piekarnia była otwarta nie do 17 ale do 18... gdybym to wiedział to bym się nie zmęczył. Co mnie zmęczyło? Wniesienie chleba na pierwsze piętro! Miało być pytanie okołoinformatyczne ... i nawet je dla Was misiaczki Wy moje przygotowałem (biada Wam ;)), ale najpierw to:

Dlaczego zmęczyłem się wnosząc chleb na pierwsze piętro? Pomoc: Możecie googlować do woli ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Możemy zrobić tak:

1,5  Przem0l

1 Ralliart

0,5 eishe

0 reszta

bo podałeś tylko pół nazwy  ;)

Twoje pytanie ni spełnia kryteriów, ale ja bym stawiała na: za długo grałeś w Archlorda, zamknęli pierkanię, więc poszedłeś do otwartego sklepu najbliżej, a wiadomo, że chleb na skrzynce browców waży sporo.

Inna opcja: Kasjo powiedziała, że potem zmywasz, więc zmęczyłeś się profilaktycznie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Inna opcja: Kasjo powiedziała' date=' że potem zmywasz, więc zmęczyłeś się profilaktycznie  Mrugnięcie[/quote']

Muszę to zapamiętać ;).

Poczekam na jeszcze jakąś odpowiedź i podam prawdziwą, w końcu pomęczę Was następnym pytaniem okołoinformatycznym. To możecie uznać za pozakonkursowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A ja wiem.  Buhahah.

Przem0l miał 100 złoty w papierku więc znając życie babka nie miała jak wydać i dostał resztę w bilonie ;)

Wchodząc na 1 piętro miał tak wypchane kieszenie monetami, że sprowadzały go do parteru. Biedak zapewne ledwo co się doczołgał do drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

PRAWIE KASJO ;)

"Dlaczego zmęczyłem się wnosząc chleb na pierwsze piętro?"

Piekarnia jest dosłownie pod blokiem. Mieszkam na pierwszym piętrze, schodząc spotkałem chłopaka i dziewczynę. Wracając z piekarni z "chlebem sztuk jeden" spotkałem ich znowu między piętrami... mieli znajomego. Na imię ma Tapczan. Pan Tapczan wyglądał na ciężki, duży i nieporęczny (rozkładany). Już prawie przeszedłem obok nich, już prawie się udało ... pierwszą moją myślą było "kurrr, zauważyli mnie". Młoda poprosiła mnie o pomoc, więc odwróciwszy się z uśmiechem szczerym jak złote zęby bankiera strzeliłem błyskotliwym pytaniem "przepraszam, nie dosłyszałem pytania, czy mógłbym jakoś pomóc?" I tak nie miałem szans sie wymigać więc musiałem ściemniać, a przecież ściemnianie to najprzyjemniejsza forma spędzania czasu ;).

Chwyciwszy mebelek i prawie zesr.. się pod jego masą po 3 krokach zapytałem się "daleko jeszcze?", na co niewiasta ulżyła mej niezaspokojonej ciekawości nucąc pod nosem pieśń o chwalebnym Przemku, który zaproponował wnieść tego potwora na SIÓDME KURRRR PIĘTRO!! To łoże nie mieściło się na zakrętach a powiadam Wam, że było ich wiele.

Jak już zdobyliśmy siódme piętro spotkała mnie nagroda (Kasjo: dalej nie czytaj :P). Kurdę, mogłem się ogolić ;).

Tak jest - zostałem zaproszony na kawę (chyba żebym zdechł, bo kawy z reguły są gorące a ja byłem zje**ny jak koń po westernie).

Oto odpowiedź na pytanie dlaczego zmęczyłem się wnosząc chleb na pierwsze piętro.

Ciąg dalszy konkursu IT:

Dawno, dawno temu Cisco przeżywało bardzo szybki rozkwit (będąc już potentatem światowym). Korporacyjna baza danych pękała w szwach, wszelkie fuchy i prowizorki nie dając rady napływającym danym doprowadziły w końcu do całkowitego paraliżu informatycznego firmy. Firma została zamknięta. Szefostwo firmy szybko zareagowało i wprowadziło system ERP.

Pytanie: ile czasu Cisco było zamknięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ile Cisco było zamknięte??

Słowa "Szybka decyzja" wskazywałoby, że MAKSYMALNIE 2 dni.

Niestety aby wprowadzić system ERP, czyli przeszkolić ludków, zakupić serwery, importować dane do systemu ERP itd. Nie wystarczy kilka dni.

Obecnie w mojej firmie wdrażamy system ERP, które przy pomyślnych wiatrach ma trwać 9 miesięcy.

Biorąc pod uwagę, że Cisco to firma informatyczna więc zapewne ich wiedza jest o wiele większa niż NASZA-  przyziemnych ludków to ja obstawiam, że

ZAMKNIĘTA BYŁA OKOŁO 2 MIESIĘCY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dlaczego zmęczyłem się wnosząc chleb na pierwsze piętro? Pomoc: Możecie googlować do woli ;).

Proste: przez ten śmietnik wyhodowany powyżej pasa. ;)

OK żeby nie było punkt dla Kasjo, bo W styczniu 1994 roku Cisco zamknęło się na 2 dni. Cała historia tutaj. Na slajdzie 14 odpowiedź na pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...