Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą oceną w 11/15/12 uwzględniając wszystkie działy

  1. @rapidostupido ma rację - o ile z procesorem jeszcze jakoś pójdzie, to karta jest praktycznie niewymienna ze względu na cenę zakupu i sposób mocowania.
    1 point
  2. karta nie jest zintegrowana a wlutowana w płytę główną. http://www.expressit.pl/porady-komputerowe/wymiana-karty-graficznej-w-laptopie-procedura/ "Wbrew pozorom, wymiana karty graficznej w laptopie jest procedurą zupełnie odmienną niż w przypadku komputerów stacjonarnych, ze względu na to, ze w ogromnej części laptopów karta graficzna jest na stałe wlutowana w płytę główną w postaci chipu BGA, a jej wymiana, czyli wylutowanie, wymaga specjalistycznego sprzętu oraz doświadczenia." obecnie z tego co wiem producenci rzadko stosują karty na gnieździe MXM, szczególnie w budżetowych jednostkach. Koleją przeszkodą , nawet jeżeli jakimś cudem ta karta jest na gnieździe MXM, to zakup samej karty (dostępność i kompatybilność z określonym laptopem) i jej cena nieadekwatna do wydajności. w skrócie: gra nie warta świeczki. i jeżeli " cena nie gra roli" to nielepiej zainwestować w PC (bo rozumiem że chodzi o gry?) pozdrawiam
    1 point
  3. 1. Jeżeli nie ukończyłeś żadnego kierunku związanego z informatyką przepraszam, daruj sobie, bo marnujesz czas osoby, która stara się znaleźć kogoś wartościowego. Kilka szczegółowych pytań na które nie odpowiesz nie pozostawi rekrutującemu żadnych złudzeń a tylko utwierdzi go w swoim przekonaniu. Next please (są wyjątki, ale nieliczne) 2. Jeżeli ukończyłeś uczelnię - przyjdź przygotowany, bo dostaniesz pytania ze swojej specjalności, a duże oczy nie pomogą, podobnie jak milczenie. Rekrutujący zakłada, że wiesz co studiowałeś i coś z tego wyniosłeś. Poza tym to nie studia - pan da 3 nie działa. Nic nie powiesz = oblałeś ten egzamin. 3. Nie spodziewaj się kokosów - nikt przy zdrowych zmysłach nie da Ci potężnej gotówki na "dzień dobry" jeżeli to Twoja pierwsza praca, nawet jeżeli jesteś po studiach (jeżeli masz wątpliwości patrz punkt 2 i zastanów się jak byś odpowiadał na pytania ze swojej specjalności). Firmy prywatne też nie płacą majątku na początek. Oczywiście jest ale - możesz trafić do firmy, gdzie nie ma kokosów, za to nauczysz się rzeczy o jakich nie uczą w szkole i potem zmienisz pracę na lepiej płatną. Pod warunkiem, że będziesz chciał się uczyć. 4. Rozmowa kwalifikacyjna to nie przesłuchanie - nie oczekuję, że będziesz mistrzem retoryki, ale powiedz więcej niż TAK albo NIE. Pytania otwarte nie są po to, aby pogrążyć kandydata, tylko aby sprawdzić czy potrafi odnaleźć się w problemie. Nawet jak trochę ściemnia. Nie będę więcej marudził - to moje główne spostrzeżenia po przeprowadzeniu kilku rekrutacji - informatyka to nie dziedzina dla wybranych, ale czasami ręce opadają.
    1 point
×
×
  • Dodaj nową pozycję...